Hakkımızda

Kurumsal

Kurucumuz:

Ceylanlar köklü bir aile şirketi olup; rahmetle ve şükranla andığımız kurucumuz Mehmet Ceylan, ticari faliyetlerine 1960 yıllarında Gümüşhane ili Kürtün ilçesinde bakkal, aygaz tüp bayiliği, elif un bayiliğini yaparak başlamıştır. Ticari hayatında, halka hizmet etmek hakka hizmet etmek bilinci ile hareket etmiştir. Kendisi çocuklarına ve etrafındaki insanlara; çalışkanlığı, dürüstlüğü ve ticari ahlakı öğütlemiştir. Müşteri memnuniyetini ilke edinen, rekabeti ön planda tutan bir girişimci olmuştur. 1981 yılında islamın beş şartından biri olan hac görevini yapmaya gittiği mübarek topraklarda vefat etmiştir.

Tarihçemiz:

  • Çocukları İsmet Ceylan, Salim Ceylan ve Yüksel Ceylan babalarının cizdiği yolda birlik, berabelik, kardeşlik duygusu içinde el birliği ile 1990’lı yıllara kadar Gümüşhane ili Kürtün ilçesinde ticari faliyetlerine devam etmişlerdir.
  • Oğlu İsmet Ceylan ve torunu Cengiz Ceylan Gümüşhane ili Kürtün ilçesinde Ceylan Ticaret firması adı altında alış veriş mağazalarını andıracak şekilde hipermarketçilik, aygaz bayiliği, beko bayiliği, ulusoy'un bayiliği, tayyip kömür bayiliği, mobilya bayiliği, yaysat bayiliği, soba ve boru bayiliği ve aynı zamanda yurtiçi karayolu taşmacılığı 2002 yıllarına kadar beraber yürütmüşlerdir. Bu gün üçüncü neslin yönettiği aile şirketi 2002 yılında kurulan Cey-Mar Tic. Ltd. Şti. firması adı altında faliyetlerine devam etmektedir.
  • Oğlu Salim Ceylan ise emekli öğretmen olup Kocaeli ili Dilovası ilçesinde 1990’ lı yıllarında ferda ticaret ve ceylan market firmaları adı altında marketçilik, mobilyacılık, soba ve boru bayiliği, kömür bayiliği, ipragaz ve likidgaz, milangaz tüp bayiliği, ulusoy un bayiliği, nakliye, gıda toptancılığı ve toptan sıcak satış şeklinde geniş bir ticari sektörde ilerlemeye devam etmiştir.
  • Bu gün firmamızı üçünçü neslin yönettiği 2007 yılında gebze merkezinde açılan Ceylanlar Toptan Satış Mağazası (cash&carry) ve Ceylanlar İnşaat ile faaliyetlerine devam etmektedir.